Poirot'u Özlemek

 
   Poirot'u özledim zira uzun zaman oluyor. Eminim o da beni özlemiştir. Kimi zaman karakterleri kendim ile bağdaştırıyorum. Örneğin blogun ismi neden gri hücreler sanıyorsunuz? Hercule Poirot'ta benim hayalini kurduğum dayım olamaz mı yani ? Bal gibi de olur. Hayal gücüm uçsuz derinliklere ulaşabiliyorken, bunun bir tür  delilik olarak görülmesi yerine avantajlarını kullanmayı yeğlerim :)

   Oldukça uzun zamandır blogum ile ilgilenememek beni üzüyordu. Edebiyata dair fazla kitap okuyamadığımı üzülerek söylemem gerekiyor. Yüksek lisansa sitem etmiyorum çünkü bana çok şey kattı. Blogun formatını bozmak istemediğimden felsefe, medya veya iletişim içerikli makalelerimi burada paylaşmak istemedim fakat paylaşsam mı acaba diye de düşünmedim değil hani. Kültürel anlamda da birçok araştırma yapmam gereken durumlarda kaynak bulmakta zorlandığımı itiraf etmeliyim fakat bulduğum kaynaklar ve makaleler de bana çok şey kattı. Şimdi tezimin sunumuna ramak kala bloga bakıp Poirot'a bir merhaba demem gerektiğini hissettim diyebilirim.

   Yeniden Christie kitaplarına dönmek için sabırsızlanıyorum. Bu arada moda, felsefe, medya, kültürel çalışma ve iletişim alanında makaleler yazdığımdan dolayı elimde hala kaynaklar Türkçe  ve İngilizce içeriklerde bulunmakta... İşi olup da düşen olursa bana bu tarz kaynakları sorabilir. Bunun dışında popüler kültür üzerine yaptığım araştırma ve projem için İrfan Erdoğan kaynaklarından inanılmaz yararlandığımı söylemeliyim. Makalelerine göz  atmanızı tavsiye ederim.
(by Steve Cutts)

Yorumlar

Popüler Yayınlar